Dom w Chorzowie

D94

Data: 2017
Lokalizacja: Chorzów
Powierzchnia: 120 m2
Fotograf: Tomasz Borucki
biblioteczka przy schodach w kolorze niebieskim
Wnętrze domu z modułem składa się z trzech poziomów. Wszystkie z nich łączy chabrowy moduł, znajdujący się w centralnej części domu biegnący przez wszystkie kondygnacje. Moduł ten obudowywuje klatkę schodową. Na każdej kondygnacji, spełnia on również dodatkowe funkcje. Na parterze jego integralną częścią jest wysoka zabudowa kuchenna, regał na książki oraz wieszak w holu. Na następnej kondygnacji, w moduł wbudowana została szafka rtv wraz telewizorem. Z drugiej strony natomiast zabudowany został kominek i pojemne szafki.
W wybranych częściach domu pozostawiono surowe betonowe stropy, które kontrastują z gładkimi białymi powierzchniami ścian i zabudów meblowych.
We wnętrzu zastosowano również płytę OSB. Zostały nią obłożone ściany na partarze i pomalowane na biało. Również płytki ceramiczne w pasy imitują strukturę płyty OSB.
Ze względu na rozdzielenie części kuchenno jadalnianej od salonu, projektanci postawili na wygodę w jadalni. Przy kwadratowym stole oprócz krzeseł znajdują się również dwie sofy.
Druga kondygnacja to część wypoczynkowa. Duża ilość tkanin dodaje wnętrzu przytulności.
phone-handset